logo
Provoz objektů je realizován za finanční podpory
města Vsetín
znak

FOTOGALERIE JULIUS FICEK

 

- - -Narodil se ve Vsetíně v roce 1936. Dětství a mládí prožil ve sklářské rodině na Ohradě. Bohaté sportovní dění a sympatie k SK Valašská Sparta jej dovedli k práci sportovního komentátora a redaktora sportovních rubrik vsetínských okresních a místních novin. Bez jeho žurnalistické činnosti se neobejdou žádná periodika na území regionu. Jeho soukromý archiv patří k dokumentárním skvostům historie a současnosti tělovýchovy a sportu v okrese. Najdete v něm fotoreportáže různých akcí, z výročních schůzí a konferencí, průřez spartakiádami, momentky z nepřeberné řady různých sportovních utkání. Dokumentuje slávu ledního hokeje od zápasů na třech ledových plochách na stadionu Tyršova, přes budování zimního stadionu, až po úspěchy juniorské extraligy v posledních letech. Najdete v něm fotbalové události, vzpomínky na házenkáře, sportovní gymnasty, plavce. Dodnes je sportovní fotodokumentace součástí jeho života, zajímá ho především dynamický obraz sportovního nadšení.

 

V roce 2007, kdy v plné svěžesti oslavil významné životní jubileum, byl oceněn nejvyšším fotbalovým vyznamenáním "Cenou dr. Václava Jíry". Z rukou starostky Vsetína Květoslavy Othové převzal při vyhlášení nejlepších sportovců města Vsetín za rok 2007, ocenění Sportovní osobnost Vsetína.

 

 

Pan Julius Ficek dlouhodobě patří k propagátorům regionálního sportu, hlavně pak toho vsetínského, a za to mu patří náš dík.